Sara Sigmundsdottir, Justin Medeiros și echipa ROMWOD câștigă CrossFit Filthy 150

3245
Thomas Jones

În weekend, CrossFit Filthy 150 s-a încheiat în Irlanda și a marcat începutul oficial al sezonului CrossFit Sanctionals ™ 2020.

Competiția Filthy 150 a început joi și s-a desfășurat până duminică. Evenimentul a fost plin de acțiuni de la început până la sfârșit, sportivii individuali de elită participând la șapte evenimente pe parcursul competiției și echipele care au abordat opt.

Cu o mulțime de sportivi numiți mari concurând și Openul doar încheind, acesta a fost cu siguranță un început minunat pentru sezonul 2020 CrossFit Sanctionals.

Deci cine a ieșit în frunte?

Rețineți, clasamentul nu a fost finalizat pentru CrossFit Open 2020, astfel încât rezultatele de mai jos ar putea fi supuse modificărilor.

Femeile de elită

1. Sara Sigmundsdottir - 840
  2. 812. Kristin Holte
  3. Emma Mcquaid - 700

Sigmundsdottir a fost pe foc absolut pentru sezonul de jocuri CrossFit 2020. În prezent, ea se află pe primul loc în clasamentul CrossFit Open și a susținut o performanță de primă mână la Filthy 150. Holte, care se află pe locul trei în clasamentul Open, a fost aproape de Sigmunsdottir tot weekendul, totuși, a rămas puțin la ultimele două evenimente, terminând pe locul al treilea și al patrulea în spatele celor două locuri secundare ale lui Sigmundsdottir.

Locul al treilea Mcquaid a avut o performanță constantă puternică pe parcursul competiției, dar nu a reușit să câștige teren cu avantajul de 112 puncte al lui Holte. În prezent, Mcquaid este campion național al Irlandei, deci asta înseamnă locul patru Andrea Solberg va câștiga invitația la Jocurile CrossFit.

Elite Men

1. Justin Medeiros - 726
  2. Roman Khrennikov - 688
  3. 634. Tim Paulson - 634

Medeiros, care a terminat pe locul 68 în clasamentul Open, știa că trebuie să aibă un weekend fantastic pentru a-și câștiga biletul la Jocurile CrossFit. În ciuda unui loc pe locul 16 în evenimentul Trek Run, el a reținut competiția și a adus acasă primul pentru a câștiga invitația la Jocuri.

Khrennikov, care se află pe locul 10 în clasamentul Open, a fost constant puternic tot weekendul, dar nu a reușit să preia conducerea lui Medeiro, în ciuda faptului că a terminat cinci evenimente pe primul loc.

Echipe de elită

1. ROMWOD Meatsquad
  2. Programul
  3. Programul pentru sportivi

A fost o primă competiție interesantă pentru Sanctionals și ne așteptăm ca aceștia să devină mai plini de viață pe măsură ce sezonul continuă. Următoarele Sanctionals urmează să aibă loc în Pandaland CrossFit Challenge, care va avea loc în perioada 7-8 decembrie.

Cine a câștigat competiția CrossFit Filthy 150 Sanctonals?

Sara Sigmundsdottir a adus acasă primul loc pentru femeile de elită, Justin Medeiros a câștigat divizia de elită masculină, iar ROMWOD Meatsquad a câștigat divizia de echipe.

Imagine caracteristică de pe pagina Instagram @ filthy150.

Nimeni nu a comentat acest articol încă.