Este o relație de ură de dragoste pe care oricine trăiește „Viața de fier” o cunoaște intim. Evoluează într-o necesitate din ce în ce mai costisitoare, consumatoare de timp, pe care unii nu o prind niciodată, în timp ce alții par să sufere. Este ciudat faptul că ceva care are loc în afara sălii de gimnastică poate fi atât de vital pentru rezultatele tale (unii susțin 50 până la 80 la sută), totuși să fie atât de străin de atât de mulți încât să devină frustrați și să arunce doar lavoarul de bucătărie.
Ei bine, sincer relația ta cu mâncarea nu trebuie să fie așa. Vă puteți bucura de acest proces, puteți economisi bani și vă puteți ajuta să obțineți rezultate finale la sală deodată.
Acesta nu este un ghid nutrițional pentru sportivi. Departe de. Acest lucru este mai important. Iată cum să vă bucurați din nou de mâncare și să vă mențineți în limita bugetului. Acesta este modul în care puteți economisi sute, chiar mii de dolari pe an, consumând o dietă bogată în proteine și să nu aveți gust de piele uscată. Acesta este un manual despre cum să vă redefiniți relația cu mâncarea și să vă bucurați de ea.
Să începem cu luarea în considerare a ceea ce cheltuiți pentru mâncare. Ca creaturi de obicei și comoditate, rutina determină adesea de unde își cumpără oamenii mâncarea. În SUA, superbele lanțuri de supermarketuri domină adesea peisajul, oferind totul, de la elementele de bază la mese gourmet gata de plecare.
În opinia mea, a lui este ultimul locul în care ar trebui să faceți cumpărături vreodată. Cheltuielile generale ale unui spațiu imens și frumos sunt incluse în fiecare produs pe care îl cumpărați. Motivul pentru care oamenii fac cumpărături aici este iluzia calității, sau obții ceea ce plătești. Secretul este că majoritatea alimentelor provin de la aceiași distribuitori în vrac. La scurt timp după ce camionul Publix a ieșit din lot, semi-ul Save-A-Lot intră.
Regele magazinelor alimentare cu reducere - Aldi - oferă carne de vită hrănită cu iarbă la 5 USD.99 de kilograme în fiecare zi! Aceeași carne de vită este adesea dublă față de cea din magazinele de ultimă generație. În mod similar, puteți obține pui și carne de porc fără antibiotice cu 30 până la 50% mai puțin și acolo. În timp ce sunteți acolo, ridicați și orez și legume cu preț redus.
Related: Cele mai bune pulberi de zer
Dacă nu aveți un Aldi, ar trebui să căutați un Dollar General sau Save-A-Lot. Recent am cumpărat 30 de kilograme de piept de pui proaspăt la Dollar General pentru 75 de cenți pe kilogram. E mai ieftin decât ceea ce plăteam acum 20 de ani.
Din păcate, a trebuit să îngheț o grămadă, dar economiile au meritat. Ca o notă secundară, omit adesea cluburile de depozite din cauza nevoii excesive de a îngheța, ceea ce duce la pierderea alimentelor. Nevoia de a cumpăra atât de mult din tot timpul duce la o mulțime de lucrări suplimentare de pregătire, făcând întreaga experiență o corvoadă.
Poate doriți să experimentați și alegerea proteinelor. Mănânc mai multe coapse de pui decât mănânc acum pentru că au un gust mult mai bun datorită conținutului de grăsime. Pur și simplu fac o ajustare în celelalte surse de grăsime din dieta mea. De asemenea, puteți sări peste gătit și să cumpărați găini pentru rotisor. Luați una sau două și după o dezosare rapidă, o zi de pui este gata.
Ouă întregi
Conserve de ton
Brânză de vacă
Lapte degresat
Somon conservat
Mulți oameni urăsc gătitul, dar am o soluție simplă și ușoară pe care nu-mi vine să cred că nu a devenit al doilea instrument preferat al elevatorului după cretă. Este franceză, ușor de utilizat și va îmbunătăți instantaneu calitatea proteinelor.
Ei o numesc Sous vide, și asta se traduce prin gătit sub vid. Pur și simplu sigilați unul, doi sau zece piept de pui (friptură, carne de porc, curcan, pe care îl numiți) într-o pungă de vid și adăugați-o într-o oală cu apă cu un dispozitiv Anova pe lateral și uitați de el ore întregi. Aparatul menține o temperatură constantă a apei, care gătește mâncarea la temperatura corectă. Eu am setat-o pe a mea la 165 pentru pui și o las timp de 2 ore.
Deoarece alimentele se gătesc doar la temperatura finită, nu se usucă. Puiul este întotdeauna umed și delicios. Acest lucru este important atunci când mănânci cinci kilograme pe săptămână. Puteți face cea mai bună friptură medie medie pe care ați avut-o în acest fel.
Odată ce este gătit, fierbeți-l într-o tigaie fierbinte, imediat sau păstrați-l în pungă pentru mai târziu! Acest singur instrument a făcut ca șederea la plan să fie plăcută și să reducă cu adevărat risipa de alimente. Sincer, dacă faceți o schimbare nutrițională pentru 2017, aceasta ar trebui să fie.
O modalitate suplimentară și distractivă de a găti bucăți ieftine de proteine este fumătorul de gaze. Se folosește pentru a găti porții mari de carne de „calitate inferioară”, cum ar fi umerii de porc; timpii de gătit lungi și mici vă vor face un lot imens de carne de porc trasă. Mai mare în grăsimi? Da, perfect pentru un ciclu cu conținut scăzut de carbohidrați în care doriți o tonă de gust pentru sub doi dolari pe kilogram.
#Mindset Monday Când vă confruntați cu provocările săptămânii, vă veți plânge că trebuie să lucrați sau să fiți obosiți? • Sau te vei ridica la ocazie și vei fi cea mai bună versiune a ta • Votez pentru Opțiunea 2 Aceasta este fața mea „pe cale să fac 100 de genuflexiuni frontale la 195 lbs”. • Indiferent de ce vă confruntați astăzi, urmați-l! ______________________ #CrewsControl #getafterit #MoreFitness #CrossFit #Gainz #workout #wod #calisthenics #HIIT #liftheavyoftenasinein fiecare zi #muscle #abs #squats # bodybuilding # barbell # cardio # weightlifting #strong #fitness #fitfam #clean #bemoreh minunat # unionstrong #monday #mondaymotivation
O fotografie postată de Andre Crews (@andrecrews) pe
Cum se adună suplimentele? Personal, pulberile de proteine consider că sunt o alternativă scumpă la alimente. Chiar acum pot găsi o duzină de ouă bine sub un dolar. Este o mulțime de mâncare ieftină. Întrucât nu suntem culturisti de competiție, obținerea obsesiei cu privire la macro-uri și calitatea proteinelor poate fi mult peste vârf pentru majoritatea oamenilor. Pentru a economisi bani, mâncați alimente și folosiți suplimente doar pentru asta: ori în care nu puteți mânca. Un zer de marcă într-o cană de 5 lb poate fi obținut pe Amazon la 40 USD. Tendința proteinei „premium” care costă 70 de dolari este mai mare decât o prostie pentru noi, ridicătorii de-a lungul vieții. Am văzut mai multe companii ieșind puternic din poartă, atrăgând adepții, apoi înlocuind ingrediente de calitate inferioară cu cele premium.
Când vă hrăniți antrenamentul, ar trebui să fiți întotdeauna inteligent în legătură cu acesta. Căutați cupoane, cumpărați o ofertă sau primiți reduceri la sfârșitul zilei, lângă data de expirare. Economisirea de bani pe alimente vă va elibera fluxul de numerar pentru a investi în coaching de calitate sau pentru a contribui la bugetul dvs. de călătorie. Corpului tău nu îi pasă de unde provin aminoacizii, doar că sunt abundenți și constanți.
Nota editorilor: Acest articol este un articol publicat. Opiniile exprimate aici sunt autorii și nu reflectă neapărat punctele de vedere ale BarBend. Revendicările, afirmațiile, opiniile și citatele au fost obținute exclusiv de autor.
Imagine recomandată adaptată de la @andrecrews pe Instagram
Nimeni nu a comentat acest articol încă.