Campionatele NPC SUA 2019, Zack Merkel câștigă titlul general

3904
Christopher Anthony

Dacă un culturist câștigă Campionatul SUA, el câștigă mai mult decât un card IFBB Pro League. El se alătură unei liste de campioni care arată ca cine este cine al sportului. Câștigătorii anteriori ai acestui eveniment sunt Flex Wheeler, Chris Cormier, Steve Kuclo și Phil Heath. Heath, care a câștigat în 2005, este considerat cel mai de succes câștigător vreodată, după ce a câștigat 7 dl. Titluri Olympia la rând din 2011-2017. Derek Lunsford a câștigat acest spectacol în 2017 și acum este considerat de mulți liderul pentru titlul 212 Olympia din septembrie viitor.

Pe scurt, dacă câștigi acest spectacol, șansele tale de a avea succes ca profesionist sunt mult mai bune. Acesta este un spectacol de două zile, așa că prejudecățile sunt vineri, iar finalele sunt sâmbătă, la fel ca Olympia. Câștigătorii fiecărei clase din acest an vor câștiga acel statut de profesionist. Iată clasa SUA de culturism din 2019.

Super-grea și campion general - Zach Merkel

Doar pentru că ești cel mai mare tip de pe scenă nu înseamnă neapărat că ai garantat să câștigi. Trebuie să aveți definiția și simetria unui profesionist dacă doriți să fiți unul. Merkel nu a lăsat nici o piatră neîntoarsă și nu numai că și-a câștigat clasa, dar a fost comparată cu ceilalți câștigători de clasă și a primit premiul general. Lats-ul lui era larg și avea picioare mari, ambele fiind vitale pentru succesul profesional. Nici un cuvânt despre când intenționează să facă debutul său profesionist încă.

Câștigător la categoria grea - Nathan Epler

S-ar putea să vă amintiți de Epler pentru victoria lui acum câteva săptămâni la Junior Nationals. El nu numai că și-a menținut statura slabă, dar a fost și mai bun aici. Fluxul corpului său de sus în jos este ceea ce vrei să vezi la un culturist și el a apărut încrezător când a fost pe scenă. Singurul motiv pentru care probabil nu a luat generalul este că și Merkel avea acele calități. Dacă orice altceva este egal, dimensiunea câștigă de fiecare dată. Cu toate acestea, el a spus pe Instagram că „a avut un vis de împlinit” și a făcut-o.

Greutate ușoară - Tonio Burton

Orice alt sportiv din această divizie va fi fie în divizia 212, fie va trece la o altă divizie, cum ar fi Classic Physique. Burton s-ar descurca bine în oricare dintre ele. El are dimensiunea de agățat cu cei 212 de băieți, dar are liniile de a merge bine în clasic. Locul doi, Michael Kleeves, a făcut din această victorie o provocare pentru Burton. Este doar o chestiune de timp înainte de a obține un titlu de top și să se alăture lui Burton în profesioniști.