10 sportivi CrossFit care urmează să apară în 2020 și dincolo

4898
Thomas Jones

Deși este posibil să pătrundă pe scenă și să aterizeze pe podium la Jocurile CrossFit în sezonul debutant, așa cum a făcut Rich Froning în 2010, Mat Fraser în 2014 și Patrick Vellner în 2016 - pare a fi o sarcină din ce în ce mai dificilă realizează în fiecare an.

De fapt, cel mai bun debutant masculin la Jocurile din vara trecută a fost atletul australian Matt McLeod, care a fost al șaptelea. În ceea ce privește femeile, debutanta de top a fost superstarul în ascensiune Haley Adams, care s-a clasat pe locul șase.

Ideea este că începătorii de astăzi apar puțin mai încet decât în ​​trecut, deoarece sportul a devenit mai solidificat și să fim sinceri, atât de al naibii de greu.

Având în vedere acest lucru, să aruncăm o privire asupra a cinci tineri și cinci tinere, care construiesc încet de ani de zile și pe care ar trebui să le urmăriți în 2020 și nu numai.

Barbatii

1. Justin Medeiros

La doar 20 de ani, Medeiros concurează deja de ceva vreme și se îmbunătățește încet, dar sigur, cu fiecare an care trece. În 2017, el s-a clasat pe locul 384 în lume la Open și a urcat în clasament în fiecare an. Anul acesta, el a ocupat locul 68 în general și 32 în Statele Unite.

Si ghici ce? Recent a câștigat competiția CrossFit Filthy 150 Sanctional din Dublin, Irlanda și a câștigat un bilet la Jocurile din această vară.

2. Cole Greashaber

De asemenea, la doar 20 de ani, acest fost gimnast competitiv și scafandru a fost al 37-lea impresionant în lume în recentul CrossFit Open. Deși tânăr, el concurează deja în CrossFit de multă vreme. El a ocupat locul 3 în lume la Jocuri ca tânăr de 17 ani în divizia de băieți de 16-17 ani în 2017. Stai cu ochii pe acesta.

3. Cedric Lapointe

La doar 23 de ani, canadianul Lapointe a fost cel mai tânăr atlet de sex masculin care s-a calificat la Jocurile din această vară direct din recentul Open. A ocupat locul 25 în general.

Deși aceasta va fi prima vară a lui Lapointe care va concura ca atlet individual, el a avut experiență în jocuri într-o echipă în 2018.

4. Jack Laker

Laker este un tânăr de 17 ani din Noua Zeelandă care a câștigat recent divizia de băieți de 16-17 ani în Open. El a fost, de asemenea, al 7-lea la Jocurile CrossFit din 2018 în divizia de băieți de 14-15 ani.

Deși ar putea fi încă la câțiva ani distanță de a concura cu bărbații adulți, notează Laker, care este în mod clar în continuă creștere.

5. Uldis Upenieks

Un debutant al CrossFit Games în 2019, care s-a clasat pe locul 31 în lume, tânărul atlet leton în vârstă de 22 de ani are o performanță solidă în recentul Open, unde s-a clasat pe locul 56 în general și s-a calificat la Jocurile din această vară fiind național al țării sale. campion. Căutați Upenieks pentru a-și îmbunătăți locul 31 la Jocuri din vara trecută.

Femeile

1. Haley Adams

Această listă nu ar fi corectă fără a fi inclusă Haley Adams, cunoscuta tânără de 19 ani, care s-a clasat pe locul 6 în debutul ei debutant la Jocuri vara trecută.

Având în vedere că Adams se antrenează în Cookeville, Tennessee, alături de bărbatul care nu știe cum să piardă (alias Rich Froning), se pare că Adams este în creștere gravă. De fapt, ea a fost cea mai tânără atletă care s-a calificat la Jocurile de vară prin Open, când s-a clasat pe locul 32 în lume.

Ieșind pe un membru aici: Adams va fi pe podium în această vară în Madison, Wisconsin.

2. Olivia Sulek

La doar 16 ani, acest liceu a fost al 50-lea nebunitor de impresionant în recentul Open. De asemenea, a fost a patra vara trecută la Jocurile din divizia de fete de 14-15 ani și prima în 2018, deci nu este nouă pe scena competiției.

Dar a merge direct de la divizia de fete în vârstă de 14-15 ani la a putea să stea strâns cu femele de top din lume în recentul Open face cu siguranță o declarație despre capacitatea și talentul ei. Ar putea fi ea următorul lucru mare?

3. Gabriela Migala

Migala este un alt tânăr atlet - de doar 21 de ani - care s-a calificat deja la Jocurile CrossFit prin Open. A fost a 17-a în general și cea mai bună sportivă feminină din Polonia.

Migala nu este nici un debutant. Ea a concurat la Jocuri anul trecut și s-a clasat pe locul 75. De asemenea, a terminat pe locul 4 la recentele Dubai CrossFit Championships și a ocupat locul 3 la Jocuri în 2016, ca adolescentă. Sper că se va întoarce mai puternic anul acesta decât anul trecut.

4. Emma Cary

La fel ca Sulek, Cary are încă doar 16 ani, dar este deja agățat de cei mai buni dintre cei mai buni. S-a clasat pe locul 80 în Open și nu este străină de Jocuri. De fapt, ea a câștigat divizia de fete de 14-15 ani la Jocuri vara trecută.

Fii cu ochii pe Cary, poate în divizia de adolescenți din acest an, dar cred că nu va trece mult până când va concura pe scena mare împotriva celor mai bune femei din lume.

5. Sasha Nievas

La doar 21 de ani, argentinianul Nievas s-a clasat pe locul 36 impresionant în lume în recentul Open, ratând linia de tăiere a Jocurilor cu doar trei locuri.

Fundalul ei de haltere o va ajuta, fără îndoială, pe măsură ce continuă să crească în sportul CrossFit. A reprezentat Argentina la competiții internaționale și a câștigat o medalie de bronz la Jocurile Olimpice de vară din 2014 pentru tineri. Fii cu ochii pe acesta cu siguranță.

Imagine prezentată: @gabimiga pe Instagram

Nimeni nu a comentat acest articol încă.