Patrick Vellner și Tennil Reed-Beuerlein domină cursul obstacol al jocurilor CrossFit

1770
Vovich Geniusovich

Cursul de obstacole individual foarte așteptat al evenimentului Reebok CrossFit Games 2017 s-a încheiat începând de astăzi, iar rezultatele au fost postate. Patrick Vellner revendică primul pentru bărbați, în timp ce Tennil Reed-Beuerlein este primul pentru femei.

Primul loc al lui Vellner îl pune în top zece masculin la numărul nouă, iar Reed-Beuerlein a avansat clasamentul pe locul trei. Liderii actuali de pe primul loc, Mat Fraser și Tia-Clair Toomey au terminat pe locul 6, respectiv pe locul 12.

De la primul la al doilea, a existat un decalaj decent atât între clasamentele masculine, cât și cele feminine (cea mai mică diferență dintre primele două a fost de patru secunde între Vellner și Steat Hoerner). Verificați cei mai buni cinci clasați de la bărbați și femei, de mai jos, cu timpul lor de rundă final respectiv.

Top cinci masculin Top cinci feminin
1. Patrick Vellner - 1:04.35 1. Tennil Reed-Beuerlein - 1:21.8
2. Streat Hoerner - 1:08.97 2. Anna Tobias - 1:30.6
3. Cody Anderson - 1:09.39 3. Bethany Branham - 1:35.0
4. Noah Ohlsen - 1:12.79 4. Annie Thorisdottir - 1:35.3
5. Jonne Koski - 1:29.76 5. Katrin Davidsdottir - 1:41.3

Dacă ați ratat acțiunea de mai devreme astăzi, fiecare atlet a trebuit să se califice prin două manșe înainte de a ajunge la runda finală. Fiecare atlet a alergat într-o primă căldură, apoi a avansat dacă a terminat în primii doi, sau a aterizat unul dintre Wild Card intervale de timp.

Ultimii cinci curse (ultima căldură) toate au câștigat prima până la a cincea, iar plasarea lor a indicat ordinea în care au terminat, indiferent de timp. Sportivii care au terminat din primii cinci în 6-20th, au câștigat puncte în funcție de timpul finalizat în semifinale (runda doi). Și pentru sportivii care au terminat peste 20 de ani, atunci plasarea lor a fost decisă de inițială (prima căldură) timp.

Dacă sunteți interesat să urmăriți întregul eveniment al cursului de obstacole, consultați încorporarea CrossFit Games Facebook de mai jos. Pentru cei interesați doar să urmărească ultimele manșete, treceți la 1:12 pentru bărbați și la 2:27 pentru femei.

Caracteristică imagine de pe pagina Instagram @crossfitgames, imagine de @doooker

Nimeni nu a comentat acest articol încă.