Hafthor Bjornsson câștigă Arnold Classic Strongman Brazilia

2131
Vovich Geniusovich

Poate că Big Z a câștigat la Columb, dar Thor nu a putut fi negat pentru mult timp. După o victorie impresionantă în Australia, Hafthor Bjornsson a obținut victorii în spate în competiția internațională de bărbați puternici, cu o victorie la Arnold Classic Strongman Brazilia. Zydrunas Savickas s-a clasat pe locul doi, urmat de Krzysztof Radzikowski pe locul trei.

Acesta este top 3 care intră în finalul Arnold Strongman în această seară. Conduc cu 20 de puncte. Al doilea este Zydrunas Savickas cu 18.5 puncte și locul 3 este Krzyzstof Radzikowski cu 18 puncte! Cine va castiga? - @thorbjornsson

O fotografie postată de Arnold Schwarzenegger (@schwarzenegger) pe

Arnold însuși a participat pentru a încorona campionul evenimentului din Brazilia.

Mare concurs aici în Brazilia Rio De Janeiro! Am câștigat concursul cu @savickas_bigz pe locul 2 și @krzysztofradzikowski pe locul 3. Mulțumesc sponsorilor mei @swoleoclock @gymgrossisten.nu @gymgrossisten @roguefitness @giantspro @voxx_brands @hafid_fiskverslun @glorestaurant

O fotografie postată de Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson) pe

Hafthor s-a descurcat bine în unele dintre evenimentele sale de semnătură, inclusiv în super jug, unde a distrus cursa de 30 de metri cu 470 de kilograme pe spate. Verificați tehnica și calendarul său în care aruncați greutatea după ce ați trecut linia de sosire; mișcarea prea rapidă sau oprirea prea bruscă ar putea însemna peste 1.000 de kilograme care se prăbușesc pe ceafă, dar Thor a stăpânit combinația de ritm, rezistență și viteză necesară pentru acest eveniment.

470kg Super Yoke pentru 30m. Am luat locul 1!