Fraser și Katrín Davíðsdóttir câștigă handily Nancy Nancy la Jocurile CrossFit din 2020

1636
Yurka Myrka

Sportivii au terminat evenimentul cinci al Jocurilor CrossFit din 2020 și a fost brutal. Nasty Nancy concurenții au făcut cinci runde de o cursă de 500 de metri, 15 genuflexiuni deasupra capului (125 lbs pentru femei, 185 lbs pentru bărbați) și 15 burpees cu fața la bar pentru timp. Acest eveniment a fost deosebit de sinistru, deoarece cursa de 500 de metri îi taxează pe sportivi puternic înainte de a se ridica aproape de greutatea corporală și a se ghemui cu el. Odată ce s-a terminat, au trebuit să completeze 15 burpees, un alt scurgător de rezistență, înainte de a alerga din nou.

[În legătură: Rezultate și clasament pentru jocurile Crossfit din 2020]

Pentru bărbați, Mat Fraser a terminat cu 29 de secunde mai repede decât finalistul Justin Medieros. Fraser a dominat, de asemenea, Friendly Fran cu 47 de secunde mai repede decât următorul rând, așa că nimeni nu este prea surprins de rezistența și perseverența sa. În acest moment, este practic asigurat că Fraser se va îndrepta către The Ranch din Aromas, California, pentru a-și apăra titlul de Fittest on Earth. Totuși, ceea ce a fost surprinzător, a fost Just Medieros, în vârstă de 21 de ani, urmărindu-l pe Fraser și obținându-și locul pe locul trei în general. Câștigă sau pierde, aceasta este o realizare imensă pentru începătorul Jocurilor.

Katrín Davíðsdóttir și-a afirmat dominarea Jocurilor câștigând Nasty Nancy în 18:16, care a fost cu 10 secunde mai rapidă decât campioana în apărare, Tia-Clair Toomey. De asemenea, câștigând Toomey în acest eveniment se află Kristin Holte, care a fost în spatele lui Davíðsdóttir cu doar șapte secunde. Haley Adams și Brooke Wells au reușit să scape de locul al patrulea și respectiv al cincilea.

La 6:00 p.m. PST, CrossFit va difuza evenimentul final - Annie îngrozitoare. Puteți fi siguri că toți sportivii vor da tot ce au mai bun în timp ce se antrenează și își consolidează locul în primii cinci pentru șansa de a concura pentru 300.000 de dolari și pentru titlul de Cel mai potrivit pe Pământ.