Roman Khrennikov și Erin Vandendriessche câștigă CrossFit Italian Showdown

2879
Yurka Myrka

În weekend, au avut loc două competiții CrossFit Sanctional ™. Primul Sanctional a fost Campionatul Asia CrossFit care a avut loc la Shanghai, China, unde Brent Fikowski, Kristin Holte și CrossFit Mayhen Freedom au ieșit pe primul loc. Al doilea Sanctional organizat în weekend a fost CrossFit Italian Showdown.

CrossFit Italian Showdown nu se aseamănă cu competiția dvs. tradițională CrossFit și asta îl face atât de interesant. Spre deosebire de competiția standard CrossFit, care menține cantitatea de concurenți consecventă pe parcursul tuturor evenimentelor, CrossFit Italian Showdown îi elimină pe cei care nu se află în primele poziții în trei diferite faze.

Pentru a da startul CrossFit Italian Showdown din acest an, peste 1.000 de sportivi au concurat în prima fază a competiției. După prima zi, 280 de sportivi au fost admiși să concureze în faza a doua. Odată ce faza a doua a ajuns la o concluzie, doar primii trei sportivi au fost admiși să concureze în faza a treia pentru diviziile adolescenți, masterat și junior și primii cinci sportivi pentru diviziunile deschise - deci cine a ieșit în top?

Top 5 bărbați

1. Roman Khrennikov
  2. Scott Panchik
  3. Noah Ohlsen
  4. Lukas Esslinger
  5. Stefano Carosso

În timp ce a terminat pe locul patru la Showdown-ul italian - încă din acest moment - se pare că Lukas Esslinger va primi invitația pentru Jocurile CrossFit din 2019. Cu toate acestea, acest lucru nu a fost încă confirmat oficial. Iata de ce. Khrennikov a ocupat locul cinci la Campionatul Dubai CrossFit în spatele lui Mat Fraser, Karl Gudmundsson, Willy Georges (Campion național al Franței), și Travis Mayer, care s-au calificat pentru Jocuri prin CrossFit Open. Locul doi, Scott Panchik, a terminat pe locul 11 ​​în Open, așa că invitația va trece apoi la Noah Ohlsen, dar ..

Ohlsen a terminat pe locul trei la Wodapalooza, în spatele lui Patrick Vellner și Mayer. Vellner s-a clasat pe locul 30 în clasamentul general al CrossFit Open, la două lovituri de linia albastră de calificare. Devin Ford, care a terminat deasupra liniei, și-a refuzat invitația, iar Rich Froning merge (probabil) la echipă, așa că Vellner ar putea câștiga două locuri pentru Open-ul general, care ar deplasa apoi invitația Wodapalooza la Ohlsen. DACĂ acesta este cazul și confirmat, atunci Esslinger se va îndrepta către Jocurile CrossFit din 2019.

Top 5 femei

1. Erin Vandendriessche
  2. Feeroozeh Saghafi
  3. Stephanie Chung
  4. Manon Angonese
  5. Manila Pennacchio

Spre deosebire de competiția masculină, femeia a fost ceva mai directă. Primul loc Erin Vandendriessche va primi invitația la Jocurile CrossFit din 2019.

Pentru mai multe informații despre restul competițiilor CrossFit Sanctional, consultați Programul jocurilor CrossFit 2019!

Imagine de pe pagina de Instagram @crossfititalianshowdown.

Nimeni nu a comentat acest articol încă.