Recapitulează Campionatul CrossFit din Brazilia, Campionatul Down Under CrossFit și Invitația ROGUE

5031
Jeffry Parrish

A fost un weekend plin de CrossFit Sanctionals ™, Campionatul CrossFit din Brazilia, Campionatul Down Under și Invitația ROGUE se desfășoară simultan. Brazilia, Australia și Statele Unite au trebuit să găzduiască câțiva dintre cei mai în formă sportivi din lume care au concurat pentru un loc la Jocurile CrossFit din 2019 în această vară.

Campionatul CrossFit din Brazilia și Campionatul Down Under au început cu o zi mai devreme decât Invitația ROGUE, dar toate cele trei evenimente s-au încheiat duminică, 20 mai.

Iată o defalcare a modului în care s-au desfășurat toate cele trei evenimente, împreună cu primii trei bărbați, femei și echipe care și-au câștigat locul la Jocurile din acest an.

Campionatul CrossFit din Brazilia

Campionatul Braziliei CrossFit s-a încheiat cu un eveniment final palpitant, „Ultimul om în picioare”, care a distins Echipa Pro1, Will Moorad și Mekenzie Riley ca campioni. Echipa Pro1 și sportiv individual masculin, Moorad și-a câștigat invitația la Jocurile CrossFit din 2019. Riley, pe de altă parte, a terminat în top 20 pentru Open, așa că victoria ei a fost înmânată lui Paige Semenza, care a terminat pe locul al doilea la eveniment. Iată un rezumat al modului în care a decurs weekendul în São Paulo.

Echipa Pro1 a terminat cu 684 de puncte pentru a reveni la Jocuri în această vară. Au organizat o performanță completă pe tot parcursul weekendului, închizând competiția în ultima zi împotriva echipei CRSC.

1. Echipa Pro1
  2. Echipa CRSC
  3. Invictus X
  4. Indomaveis
  5. East Woodbridge

Moorad a ținut și și-a menținut conducerea în ultima zi și a reușit să-l elimine pe Saxon Panchik pentru o invitație la Jocuri. Ultima apariție a lui Moorad a fost în 2014, unde a terminat 14a per total.

1. Will Moorad
  2. Saxon Panchik
  3. Spencer Panchik
  4. Sean Sweeney
  5. Alexandre Caron

A fost un spectacol Mekenzie Riley din partea femeilor, dar Paige Semenza primește pe bună dreptate biletul la Jocuri. În evenimentul „Ultima femeie sau bărbat în picioare”, Riley și Semenza au rămas pe podea. Cele două femei s-au luptat, dar Riley a fost cea care s-a îndepărtat pentru victorie.

1. Mekenzie Riley
  2. Paige Semenza
  3. Carolyne Prevost
  4. Cecilia Ramirez Villamil
  5. Alison Scudds

Down Under CrossFit Championship

Cursa a fost una fierbinte în Australia, echipa X-Terminators învingând cu ușurință Proiectul X pentru invitația echipei la Jocuri. Matt Mcleod a câștigat prima invitație la Jocuri, iar Amanda Barnhart a câștigat victoria, totuși Alethea Boon a fost cea care a obținut o victorie specială în ziua primirii invitației oficiale la Jocuri.

X-terminatorii au venit bine echipați pentru a domina la Down Under Championship cu James Newbury și Madeline Sturt pe lista lor. Cu toate acestea, în timp ce Newbury și Stuart i-au ajutat pe X-terminators să deschidă și să închidă competiția, ambii sportivi vor concura individual la Jocuri în această vară, iar doi sportivi diferiți vor fi înlocuiți pentru a concura la Jocuri.

1. X-terminatori
  2. Proiectul X
  3. 64 Black Army
  4. Renegat Z
  5. Starr Strength Black

Matt Mcleod a fost peste tot în lume în acest an încercând să se califice la Jocuri, așa că a fost corect că în cele din urmă a reușit să-și câștige invitația la Jocuri la Down Under Championship. Mcleod se va îndrepta către primele sale jocuri CrossFit în această vară.

1. Matt Mcleod
  2. Jacob Heppner
  3. Matt Reilly
  4. Jay Crouch
  5. Luke De Jonge

În ceea ce privește femeile, Amanda Barnhart, în prima sa apariție de la jocul de anul trecut, a suflat competiția pentru a câștiga Down Under Championship. Cu toate acestea, Barnhart, Jamie Greene și Courtney Haley s-au calificat deja la Jocuri, așa că Alethea Boon primește invitația la al patrulea joc CrossFit. Boon arată incredibil de puternic și pare să aibă o mulțime de avânt de la prezentarea sa la Campionatul Asia CrossFit din aprilie.

1. Amanda Barnhart
  2. Jamie Greene
  3. Courtney Haley
  4. Alethea Boon
  5. Lindsey Vaughan

ROGUE Invitațional

Pentru a rezuma Invitația ROGUE, a fost la înălțimea hype-ului. Invitația ROGUE a prezentat cei mai buni sportivi masculini și feminini din Jocurile din 2018.

CrossFit OC3 a câștigat victoria echipei și un bilet la Jocuri, în timp ce Mat Fraser și Tia-Clair Toomey au controlat competiția cu dominația lor. Fraser și Toomey au fost campioni ai Jocurilor CrossFit din 2018 și deja și-au câștigat locul în Jocurile din 2019, deci asta înseamnă Chandler Smith primește un loc în jocurile din partea masculină, iar Rachel Garibay primește locul din partea femeilor.

CrossFit OC3 a arătat că ar fi fost cea mai bună echipă în timpul pauzelor școlare, când au învins CrossFit Invictus Back Bay în ultimul eveniment al invitației de tragere la rază. CrossFit OC3 își revine la Jocurile CrossFit după ce a terminat pe locul trei anul.

1. CrossFit OC3
  2. CrossFit Invictus Back Bay
  3. CrossFit Mayhem Freedom
  4. Nu te opri
  5. CrossFit 41

Amintiți-vă cum a câștigat Fraser de aproape cinci ani? Noi de asemenea. Tipul a ieșit la întâmplare cu o altă victorie uriașă. Peste tot, cei mai buni sportivi individuali masculini au susținut un spectacol remarcabil.

1. Mat Fraser
  2. Patrick Vellner
  3. Cole Sager
  4. Streat Hoerner
  5. Chandler Smith

Toomey, ca și Fraser, este un alt atlet care nu poate fi bătut. Ea a încheiat competiția pe primul loc, terminând puternic cu evenimentele din ultima zi. Chiar nu a fost o surpriză să vezi clasamentele de pe locul doi până pe al cincilea fiind toate sportive feminine de top care s-au calificat deja la Jocuri.

Garibay va participa la primul ei joc CrossFit ca atlet individual, după ce anul trecut a concurat cu echipa Don't Stop.