CrossFit Games East Region Recap Fraser & Reason-Thibault Win, Davidsdottir termină pe locul al doilea

1843
Oliver Chandler

Spre surprinderea nimănui, Katrin Davidsdottir se întoarce înapoi la Reebok CrossFit Games. Ceea ce poate surprinde fanii este că de două ori campioana în apărare a jocurilor nu a câștigat Regiunea Est, așa cum mulți au presupus că ar face-o.

Veteranul jocurilor Carol-Ann Reason-Thibault a terminat pe primul loc în est, cu Davidsdottir aproape în urmă pe locul al doilea. Completând Top 5 pentru femei au fost veteranii Jocurilor Kari Pearce și Dani Horan, urmat de Chelsey Hughes, care va face prima sa apariție în Jocuri ca individ.

La masculin, Mat Fraser a dominat weekendul, câștigând patru probe și terminând pe locurile 2 și 3 pe celelalte două. 2016 Reebok CrossFit Games, locul 3, Patrick Vellner, a terminat pe locul doi, iar Tim Paulson a terminat pe locul trei. Cody Mooney și Michael Palomba au completat Top 5.

Clasamentul final Top 5 pentru bărbați, femei și echipe este afișat mai jos. De asemenea, am încorporat Evenimentul individual 6 de mai jos în acest articol.