Fraser Handily câștigă Handstand Sprint, Toomey vine în Dead Last

4596
Milo Logan

Evenimentul patru din finala Jocurilor CrossFit din 2020 părea să fie până acum marele egalizator pentru unii concurenți. Deşi Mathew Fraser a câștigat Handstand Sprint de 100 de metri, Tia-Clair Toomey a venit pe ultimul loc, urmărind câștigătorul Brooke Wells cu 44 de secunde. Justin Medeiros, debutantul de 21 de ani al Jocurilor, a experimentat un al doilea vânt, în timp ce a învins locul secund cu un timp de 1:26. Iată rezultatele Sprintului Handstand.

Puncte de atracție Sprint

Fraser a finalizat întregul Sprint de 100 de metri Handstand Sprint o singură dată pentru că, bine, este Mat Fraser. in orice caz, Justin Medeiros a folosit o strategie atentă pentru a-și asigura locul doi. La fiecare cinci metri, cam așa, Medeiros își dădea picioarele în jos, își recăpăta echilibrul și apoi se întorcea la un stand de mână. Elanul pe care l-a obținut de la antrenarea piciorului l-a ajutat să-l propulseze înainte, iar pauzele dese l-au menținut echilibrat și concentrat. Având în vedere că Medeiros a comis o greșeală majoră de debutanți în timpul Sprintului Corn Sack, acesta a fost un spectacol impresionant de abilități și inteligențe.

În divizia feminină, câinele de vârf Tia-Clair Toomey nu pare să meargă la plimbare în acest eveniment. Brooke Wells, care s-a clasat pe locul doi în spatele lui Toomey în CrossFit Total, a finalizat evenimentul patru cu 45 de secunde mai repede decât Toomey. În spatele lui Wells se afla Kari Pearce, care nu este un șocant având în vedere fondul ei de gimnastică și puterea de bază bine-cunoscută.

În ciuda finalului pe locul cinci, Toomey este încă în fruntea diviziei feminine cu 95 de puncte - ceea ce este incredibil. Acest lucru este, fără îndoială, pentru că ea a dominat primele trei evenimente. Sprintul Handstand a dezvăluit o posibilă ciupitură în armura aparent impenetrabilă a lui Toomey? Cu un eveniment rămas în ziua respectivă și încă două zile de competiție, doar timpul va spune.

Imagine caracteristică: @thecrossfitgames pe Instagram / fotografie de flsportsguy photography

Nimeni nu a comentat acest articol încă.