Rich Froning și Team Mayhem Freedom câștigă Jocurile Reebok CrossFit din 2019

3764
Michael Shaw

Echipa Mayhem Freedom a câștigat Jocurile Reebok CrossFit din 2019!

Joi, terenul din Madison, Wisconsin, a început cu 14 echipe și pe parcursul competiției a scăzut la doar 5 echipe pentru finală. Mayhem Freedom a fost încoronat campion, urmat de CrossFit Krypton pe locul doi, iar Invictus a terminat pe locul trei.

• Primul loc: Mayhem Freedom (819)
  • Locul II: CrossFit Krypton (621)
  • Locul trei: Invictus (547)

Trecând în finală, Mayhem Freedom, condus de patru ori campionul Reebok CrossFit Games Rich Froning, s-a situat în fruntea clasamentului la 719 puncte, cu 170 de puncte înaintea CrossFit Krypton.

Echipa Mayhem Freedom a fost aranjată cu Froning, alături de Chyna Cho, Tasia Percevecz și Dre Strohm.

[Urmăriți jocurile Reebok CrossFit 2019 aici!]

Evenimentul final al echipei s-a numit The Trio și a făcut ca membrii echipei să lucreze câte doi, în timp ce ceilalți doi membri ai echipei s-au odihnit. Toți cei patru membri ai echipei au trebuit să finalizeze exercițiul înainte de a merge mai departe.

Trio-ul

• 30 curat și ciudat (Graţie)
  • 30 de mușchii
  • 30 smulge (Isabel)

[Femei 95 lb., 135 lb.]

Aceasta încheie competiția Reebok CrossFit Games 2019 pentru echipe. Fiți atenți la finala individuală feminină și masculină!

Imagine prezentată de pe pagina Instagram @crossfitmayhemfreedom.

Nimeni nu a comentat acest articol încă.