Recapitulează CrossFit Sanctionals ™ French Throwdown

1441
Abner Newton

Throwdown-ul francez a terminat duminică la Paris, Franța. Sportivii CrossFit Jonne Koski, Jacqueline Dahlstrom și Team CrossFit Invictus Boston au câștigat toate victorii majore.

French Throwdown a fost un eveniment extrem de așteptat, programat ca final CrossFit Sanctionals ™ înaintea Jocurilor CrossFit din august. French Throwdown a fost o competiție plină de acțiune de trei zile, de vineri, 28 iunie până duminică, 30 iunie la Vélodrome National.

Iată cum au mers lucrurile la Paris.

Câștigător masculin Pro: Jonne Koski

Este greu să uităm că anul trecut, Koski, un atlet de patru ori al Jocurilor CrossFit, s-a retras de fapt din Openul CrossFit 2018. Anul acela a fost primul sezon din cinci ani în care nu a concurat în Open. De atunci, Koski a arătat foarte clar că anul care a avut grijă de rănile sale a fost cel mai important. A terminat pe primul loc la Throwdown francez cu 770 de puncte.

El s-a calificat deja la Jocurile din 2019 (clasându-se pe locul 1 pentru Finlanda), așa că invitația la Jocuri a fost recompensată lui Josh Miller din Statele Unite. Miller a terminat pe locul trei în spatele Franței Koski și William Georges care s-au calificat anterior.

Câștigătoare Pro feminin: Jacqueline Dahlstrom

Dahlstrom a câștigat deja un câștig important anul acesta, plasându-se pe primul loc la Reykjavik CrossFit Championship din mai, iar acum poate adăuga titlul francez Throwdown sezonului său impresionant.

Chiar și înainte de Campionatul Reykjavik CrossFit, Dahlstrom s-a calificat anterior la Jocuri prin Open. A terminat pe primul loc la Paris cu 740 de puncte. Carrie Beamer din Statele Unite a terminat pe locul doi, iar Eik Glyfadottir a obținut locul al treilea. Întrucât primele trei clasate de elită feminine s-au calificat deja la Jocuri, invitația a fost transmisă francezei Sabrina Caron.

Câștigător al Pro Team: CrossFit Invictus Boston

Invictus Boston a fost o echipă pe care am scris să o urmărim la Throwdown francez și nu au dezamăgit. După ce a terminat pe locul doi la Reykjavik CrossFit Championships și a susținut recent o performanță impresionantă la Jocurile de Granit, echipa din Boston își poate sărbători în cele din urmă victoria Sanctionals.

Invictus Boston a obținut primul loc cu 892 de puncte, grație eforturilor coechipierilor Meg Reardon, Craig Kenney, Tola Morakinyo și Kelsey Kiel. Echipa Romwod Meat Squad a câștigat locul al doilea, iar CrossFit Mayhem Independence a terminat pe locul al treilea.

Acum, când Josh Miller, Sabrina Caron și Invictus Boston și-au câștigat invitațiile oficiale la Jocurile Reebok CrossFit din 2019, începe numărătoarea inversă! În curând, vom oferi un clasament actualizat, cu toți sportivii pregătiți să concureze la Jocurile din august.

Imagine prezentată de pe pagina de Instagram @jacdah.

Nimeni nu a comentat acest articol încă.