Kari Pearce este numită printre câștigătorii provocării Rogue Fitness „Pump-N-Row”

2527
Oliver Chandler

Rogue Fitness a oferit o serie de provocări virtuale pentru adepții de fitness. Ultimul eveniment al lui Rogue, „The Cliffhanger Challenge”, a testat rezistența aderenței în timp ce atârna de o bară de tragere, în timp ce „Bear Hug Challenge” s-a axat pe menținerea stabilității și controlului unui sac de nisip mare. Înainte de asta, sportivii au alergat să vadă cine poate înregistra cel mai repede 50 de calorii pe o bicicletă cu aer.

Provocarea „Pump-N-Row”, care a avut loc în perioada 16-19 aprilie 2021, a cerut sportivilor să vâslească la 2.000 de metri și apoi să-și preseze greutatea corporală (sau 75% din greutatea corporală pentru femei) pentru câte repetări posibil. Fiecare repetare de pe bancă a oferit o reducere de 10 secunde în timpul rândului sportivului. Cel mai rapid timp a câștigat concursul. Pe 30 aprilie 2021, câștigătorii au fost anunțați pe pagina de Instagram Rogue Fitness.

[În legătură: Cele mai bune mașini de canotaj pentru săli de sport acasă, cursuri interactive și multe altele]

Rezultatele provocării Pump-N-Row

Pentru a menține lucrurile corecte, atât diviziile masculine, cât și cele feminine au fost împărțite în trei categorii de greutate: ușoare, medii și grele. A existat și o opțiune la scară disponibilă pentru sportivi, dar numai cei care au preluat versiunea Rx'd a provocării ar putea concura pentru premii.

Sportivilor li s-a cerut să utilizeze un model Concept2, o bară standard din oțel de 15 kilograme sau 20 de kilograme și plăci de greutate marcate clar.

Iată premiile acordate primilor trei bărbați și primelor trei femei din fiecare categorie de greutate:

• Primul - 2.500 USD și un Concept2 Rower
  • Al doilea - 1.000 de dolari și o bară
  • Al treilea - 500 de dolari și o bară

Câștigători pentru bărbați grei

Frederik Smulter a obținut victoria generală la categoria grea masculină, grație unui timp de 6:51:05 și 40 de repetări pe bancă. Greutățile pe care le-au folosit sportivii nu au fost dezvăluite. Pe locul doi s-a clasat Michael O'Neil, care a terminat de fapt rândul cu 33 de secunde mai repede decât Smulter. Cele 29 de repetări pe bancă sunt cele care l-au condus la finalizarea sa în al doilea loc. Completând primii trei s-a clasat Ali Karaouni.

• Primul loc - Frederik Smulter, 0:41 (2.500 USD și un Concept 2 Rower)
  • Locul doi - Michael O'Neil, 1:38 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - Ali Karaouni, 2:31 (500 $ și o bară)

Câștigătoare pentru femei grele

Whitney Gelin a ieșit victorios din această competiție datorită rândului la un timp de 7:19; ea a făcut 27 de repetări cu 75% din greutatea corporală pentru un timp final de 2:49. Ana Caldas a ocupat poziția de argint, care a fost la doar două secunde în spatele lui Gelin la ultima dată. Locul al treilea a fost pentru Joanna Kawalec, care a fost la doar patru secunde în spatele lui Caldas.

• Primul loc - Whitney Gelin, 2:49 (2.500 dolari și o bară)
  • Locul doi - Ana Caldas, 2:51 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - Joanna Kawalec, 2:55 (500 $ și o bară)

Câștigători masculini cu greutate medie

În domeniul masculin de greutate medie, Stanislav Solodov a fost cel mai rapid vâslitor cu un timp de 6:17 secunde. De asemenea, a completat 27 de repetări pe bancă, ceea ce i-a scos șase minute din timpul său de rând. Cea de-a 17-a secundă finală a sa este cea mai rapidă dintre toți cei care au terminat podiumul. Brandon Jacobs a reușit să-și asigure locul doi, terminând cu un număr final de 41 de secunde. Colten Mertens a completat primii trei.

• Primul loc - Stanislav Solodov, 0:17 (2.500 dolari și o bară)
  • Locul doi - Brandon Jacobs, 0:41 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - Colten Mertens, 0:48 (500 USD și o bară)

[În legătură: One Stage Away - Anunțuri Semifinale Jocuri CrossFit 2021 Anunțuri]

Câștigători cu greutate medie

Câștigătoarea categoriei de greutate medie feminină poate fi o față familiară. Kari Pearce, cea mai potrivită femeie americană de patru ori, a dominat divizia sa pentru a obține premiile de top. Timpul ei de rând la 7:49.8 nu a fost cea mai rapidă, dar cele 45 de repetări pe bancă au dus-o la victoria față de Abigail Brosh, care a terminat pe locul doi. Al treilea a fost Alex Garzan.

• Primul loc - Kari Pearce, 0:19.8 (2.500 USD și o bară)
  • Locul doi - Abigail Brosh, 1:37 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - Alex Gazan, 1:43 (500 $ și o bară)

Câștigători masculini ușori

Învingătorul în această divizie a fost Alexander Hamilton. Americanul a reușit să vâsle cei 2.000 de metri în puțin sub opt minute și să obțină 28 de repetări pe bancă. Combinația i-a oferit o victorie generală de 43 de secunde față de Alex Maltsev. Spencer Cotton a încheiat primii trei.

• Primul loc - Alexander Hamilton, 3:15 (2.500 dolari și o bară)
  • Locul doi - Alex Maltsev, 3:58 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - Spencer Cotton, 4:03 (500 USD și o bară)

Câștigătoare pentru femei ușoare

Combinația dintre Amy Klemo și un timp la rând de 8:49 și 41 de repetări pe bancă o face să fie cea mai bună femeie finisher ușor. Yuko Sakuyama din Japonia a fost al doilea loc. Chiar dacă a terminat canotajul cu 25 de secunde mai repede decât Klemo, a completat cu patru repetări mai puține pe bancă, ceea ce a plasat-o la 15 secunde în urma câștigătorului. Jessica Landgrebe a intrat pe locul trei.

• Primul loc - Amy Klemo, 1:59 (2.500 dolari și o bară)
  • Locul doi - Yuko Sakuyama, 2:14 (1.000 $ și o bară)
  • Locul al treilea - essica Landgrebe, 3:02 (500 dolari și o bară)

A existat, de asemenea, un concurs pentru sălile de sport cu cei mai mulți concurenți participanți, afacerea câștigătoare primind un vânător Concept2. Wao CrossFit din Bukit Timah, Singapore, a fost sala de sport câștigătoare cu 51 de participanți.

Imagine prezentată: @karipearcecrossfit

Nimeni nu a comentat acest articol încă.