Bjorgvin Gudmundsson, Jacqueline Dahlstrom și echipa JST câștigă campionatul Reykjavik CrossFit

2396
Quentin Jones

Campionatul Reykjavik CrossFit s-a încheiat în weekend și câteva nume mari au ieșit în frunte. În ceea ce privește bărbații, Bjorgvin Karl Gudmundsson a câștigat evenimentul, cu toate acestea, el deja și-a lovit biletul la Jocurile CrossFit din 2019 când a concurat în Open, așa că Hinrik Ingi Oskarsson a primit invitația la Jocuri.

La feminin, sportiva norvegiană Jacqueline Dahlstrom a luat victoria acasă, deși în mod similar cu Gudmundsson, ea și-a câștigat deja locul în Jocuri, astfel încât Hanna Karlsson, care a terminat pe locul cinci, a primit o invitație oficială la Jocuri. Echipa JST a câștigat, de asemenea, Campionatul Reykjavik CrossFit.

[CrossFit anunță primii 20 de bărbați și femei în Openul 2019]

Campionatul Reykjavik CrossFit a fost unul dintre cele 16 sancțiuni CrossFit și a prezentat 10 evenimente marcate pentru bărbați și femei individuale și 11 evenimente marcate pentru echipe.

Echipa JST și-a câștigat locul în Jocurile CrossFit din 2019 cu o prezentare impresionantă în weekend condusă de legenda CrossFit, Samantha Briggs.

Doar în acest an, Briggs a câștigat Dubai CrossFit Championship și Australia CrossFit Championship Sanctionals ca sportiv individual, iar acum poate adăuga o altă victorie cu echipa JST. Invictus Boston a terminat pe locul doi, urmat de Superheroproiectul suedez pe locul trei.

Jacqueline Dahlstrom a venit în ultima zi pentru a câștiga Campionatul Reykjavik CrossFit. Dahlstrom a reușit să-l treacă pe tânărul Haley Adams, care a zburat sus după o performanță impresionantă de două zile. Adams a deținut conducerea până în ultima zi, dar norvegianul Dahlstrom a săpat adânc și l-a învins pe Adams pentru primul loc pe podium. Adams a terminat pe locul doi, iar Anna Fragkou a câștigat al treilea. Primii patru clasați pentru femeile individuale au câștigat anterior locuri în cadrul Jocurilor CrossFit din 2019, așa că clasata pe locul cinci Hanna Karlsson din Suedia a fost recompensată cu un bilet în această vară.

Bjorgvin Karl Gudmundsson a câștigat competiția masculină în propria țară de origine. Gudmundsson a fost deja încoronat campion național al Islandei, așa că își câștigase pe bună dreptate locul la Jocuri, dar o victorie în orașul natal trebuie să se fi simțit la fel de dulce. Anul trecut, Gudmundsson a terminat pe locul cinci la Jocuri și este de cinci ori concurent CrossFit Games.

Hinrik Ingi Oskarsson a câștigat locul doi și Will Mooarad a câștigat locul trei.

Pe măsură ce continuăm să trecem cu ușurință prin toate Sanctionals, Jocurile CrossFit din Madison, Wisconsin, în această vară, vor fi aici mai devreme decât oricând.

Prezentare imagine de pe pagina Instagram @reykjavikcrossfitchampionship.

Nimeni nu a comentat acest articol încă.